המיזם

קואופרטיב שמן הזית

שיקום ענף שמן הבית בגליל 

מיזם בתי הבד מבקעת בית הכרם שם לעצמו כמטרה לשקם ולפתח את תעשיית שמן הזית של בקעת בית הכרם. זאת על ידי יצירת קואופרטיב של בעלי בתי הבד יחד עם החקלאים על מנת לייצר יתרון לגודל ולקדם מכירות משותפות.

מיתוג

יצרנו מיתוג משותף, לוגו וסימן ייחודי לשמן של כל בית בד המשתתף בקואופרטיב. מחלקת העיצוב של בצלאל סייעה לנו בתהליך שהיה ברובו בהתנדבות. יצרנו מדבקות אחידות לבקבוקי השמן הנמכרים בכמויות של ליטר ולפחי שמן של 5 ליטר. על גבי המדבקות תכלו לקרוא איכותו המעולה של שמן הזית שלנו – שמן זית סורי (צ'ורי). ניתן לרכוש אותו Online – לחצ/י כאן>>

הפצה

אנו שולחים את השמן לכל מקום בארץ ובחו"ל. בנוסף לכך מעודדים מפיצים לרכוש כמות בקבוקים במחיר מוזל ולמכור או להפיץ לחברים באזור. לא תוכלו למצוא את שמן הזית שלנו עד המדפים בסופרים, אלא רק בהזמנה ישירה: חבר מפיץ לחבר. ההבטחה שלנו היא ששמן הזית טרי מהעונה האחרונה וטעים ביותר. צרו עמנו קשר אם ברצונכם להיות מפיצים- לחצ/י כאן>>

פיתוח חברתי אזורי

כאמור, יש לנו מטרה של התמודדויות משותפות עם הפסולת הנוצרת בתהליך הפקת השמן תוך כדי מתן מענה לצרכי הרגולציה והתקנים השונים. שיקום ופיתוח של תעשיית שמן הזית האזורית תאפשר אימפקט סביבתי וקהילתי.

       מטרות:

  1. חידוש תעשיית שמן הזית בבית הכרם ככלי לקידום פיתוח כלכלי, צמיחת גאווה מקומית ושימור מסורת קדומה.
  2. חיבור בעלי בתי הבד ומשפחותיהם להתפתחות הארצית והבינ"ל בתעשיית שמן הזית.
  3. העלאת קרנה של תעשיית שמן הזית הערבית בישראל בפני קובעי מדיניות.
  4. פיתוח תעשיית שמן הזית בחברה הערבית בישראל כדרך ללכידות חברתית.
  5. שיקום/חיזוק קהילה מקומית באמצעות פיתוח נכסים מקומיים כבתי הבד ושמן הזית.

אנו עובדים עם מפיצים עצמאים לשמן הזית הגלילי שלנו מכיוון שלא ניתן למצוא אותו לחנויות. הצטרפ/י למערך ההפצה שלנו ותהנה/י משמן זית משובח והנחה משמעותית ברכישת מלאי.